Przejdź do treści

PTHM stawia sobie za cel doskonalenie standardów metodologicznych i etycznych historii mówionej tak jako dziedziny nauki czy kultury jak i działalności społecznej

IV Spotkanie Warsztatowe Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej w Warszawie – zapraszamy!

Koleżanki i Koledzy,

mamy nadzieję, że wszyscy członkowie stowarzyszenia zarezerwowali sobie weekend 27-28 października na nasze doroczne spotkanie warsztatowe.

Początek spotkania planowany jest w sobotę, 27 października, na godzinę 11. Rozpocznie je krótka prezentacja działalności gospodarza tegorocznego zjazdu, czyli Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Następnie zaplanowaliśmy panel dyskusyjny, w którym naukowcy będą rozmawiali o zastosowaniu historii mówionej w ich dyscyplinach naukowych. Zaprosiliśmy historyka, socjologa, antropologa i psychologa.

Zgodnie z wyrażonym na poprzednim spotkaniu oczekiwaniem, w tym roku przeprowadzimy zajęcia z analizy wywiadów. Będziemy analizować dwa wywiady wideo z Visual History Archive tzw. Archiwum Spielberga. W połowie października wszyscy członkowie stowarzyszenia otrzymają hasło dostępu i login do serwera, z którego będą mogli pobrać dwa wywiady wideo oraz ich transkrypcje. Z wielogodzinnych relacji zostaną wybrane fragmenty, które będziemy omawiać w grupach warsztatowych.

W niedzielę zaczynamy o godzinie 10. prezentacją pięciu wybranych projektów opartych na historii mówionej. Planujemy, aby były to projekty: wystawienniczy, artystyczny, edukacyjny i społeczny. W tej części warsztatów będziemy chcieli także porozmawiać o specyfice każdego z nich. Następnie zaplanowane jest Walne Spotkanie stowarzyszenia.

Prosimy o informacje od osób, które będą zainteresowane poszukiwaniem noclegu w Warszawie, postaramy się znaleźć w miarę tani i wygodny hostel.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności na naszym dorocznym spotkaniu na mail: pthmpoha@free.ngo.pl

Z pozdrowieniami,

Zarząd Towarzystwa