Przejdź do treści

PTHM stawia sobie za cel doskonalenie standardów metodologicznych i etycznych historii mówionej tak jako dziedziny nauki czy kultury jak i działalności społecznej

Zapraszamy na Targi Książki Historycznej

O historii i książce historycznej w Krakowie

Są dwa ważne powody, aby we wrześniu odwiedzić Kraków: Targi Książki Historycznej oraz II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Co więcej, taka okazja zdarza się raz na pięć lat!

Pasjonaci historii z całego świata, historycy, przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych, placówek naukowych i instytucji kultury, nauczyciele, dziennikarze, studenci. Kilkuset wybitnych referentów i panelistów oraz magiczny klimat starego Krakowa. To kwintesencja niepowtarzalnego na skalę międzynarodową wydarzenia, jakim jest II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski połączony z Targami Książki Historycznej (13-15 września 2012 r.) organizowanymi przez firmę Targi w Krakowie.

 

Pomysł zorganizowania Targów Książki Historycznej pojawił się jako uzupełnienie II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, organizowanego przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Historycznego. Kongres jest okazją do przeprowadzenia szeregu debat i dyskusji, wymiany myśli, jest to forum wymiany doświadczeń badaczy z różnych krajów, Targi zaś są niewątpliwie dodatkowym elementem służącym popularyzacji czytelnictwa książek historycznych.

Targi Książki Historycznej to święto książki historycznej przygotowane z myślą o historykach, miłośnikach oraz pasjonatach historii. Są okazją, by uzupełnić historyczną biblioteczkę, zaopatrzyć się w brakujące pozycje oraz spotkać się z autorami, których na co dzień nie mielibyśmy okazji poznać.

Jesienne wydarzenie skupi w Krakowie wydawnictwa, oficyny wydawnicze i naukowe, muzea oraz instytucje posiadające w swojej ofercie książki o tematyce historycznej. Odwiedzający Targi będą mieli także  możliwość kupna specjalistycznych publikacji, niszowych tekstów poświeconych historii, czasopism historycznych, reprintów białych kruków, starych map oraz grafik, co z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie każdego pasjonata historii.

Targi mają charakter otwarty dla publiczności – wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie towarzyszy Kongresowi, który organizowany jest co pięć lat.

Miejsce:

Auditorium Maximum UJ

ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków

Więcej informacji:
www.historia.targi.krakow.pl
facebook.com/targi.ksiazki.historycznej